Pages

Wygląd

To niewiarygodne, ile doskonałych pomysłów zmieściliśmy w czymś tak lekkim.

Duży ekran z podświetleniem LED wykonany w technologii IPS. Niewiarygodnie precyzyjny ekran Multi-Touch. I zadziwiająco wydajny układ procesorowy zaprojektowany przez Apple. A wszystko to w urządzeniu tak smukłym i lekkim, że bez problemu możesz je wszędzie zabrać. iPad to nie tylko najlepsze urządzenie w swoim rodzaju. To zupełnie nowy rodzaj urządzenia.

Wyświetlacz IPS podświetlany diodami LED
Ekran o przekątnej 9,7 cala o wysokiej rozdzielczości, z podświetleniem LED, wykonany w technologii IPS, to ważny atut iPada. Obraz na nim jest ostry, a kolory żywe, dlatego świetnie nadaje się do przeglądania stron WWW, oglądania filmów lub prezentowania zdjęć. Jest przystosowany do pracy w dowolnym położeniu — w poziomie lub w pionie. A wykorzystanie technologii IPS (In-Plane Switching) gwarantuje szeroki kąt widoczności — aż 178°. Możesz trzymać iPada praktycznie w dowolny sposób, a wciąż cieszyć się będziesz wysoką jakością obrazu, pięknymi kolorami i wysokim kontrastem.

Multi-Touch
Ekran Multi-Touch w iPadzie zbudowano na bazie rewolucyjnych rozwiązań technicznych znanych z telefonu iPhone. Jednak w przypadku iPada konieczne było przystosowanie technologii Multi-Touch do większej powierzchni, tak aby również większy ekran szybko i precyzyjnie reagował na dotyk. Dlatego, gdy powiększasz mapę, wertujesz zdjęcia lub usuwasz wiadomość e-mail, iPad odczytuje Twoje zamiary z niezwykłą precyzją. I robi dokładnie to, czego oczekujesz.

Smukły i lekki
Przy pierwszym zetknięciu z iPadem od razu zwraca uwagę jego mała masa i to, że jest tak smukły. Przekątna ekranu wynosi 9,7 cala. Jest to format nieco mniejszy od typowego czasopisma. A ponieważ urządzenie waży zaledwie 0,68 kg i ma grubość 13,4 mm,1 można je łatwo zabierać ze sobą i wygodnie używać w różnych miejscach. Niewielkie wgłębienie z tyłu obudowy ułatwia z kolei podnoszenie i trzymanie iPada.

Do 10 godzin pracy na baterii
Aby uzyskać jak najdłuższy czas pracy na baterii, inżynierowie Apple zastosowali w iPadzie technologię litowo-polimerową opracowaną pierwotnie dla naszych notebooków. W rezultacie bateria iPada wystarcza nawet na 10 godzin surfowania w sieci WWW przez Wi-Fi, oglądania wideo lub słuchania muzyki.2

Komunikacja bezprzewodowa
Wbudowany interfejs 802.11n umożliwia iPadowi działanie w najszybszych obecnie sieciach Wi-Fi. Urządzenie automatycznie wykrywa dostępne sieci Wi-Fi i proponuje przyłączenie się do sieci — sprowadza się to do kilku stuknięć. iPad jest też wyposażony w interfejs Bluetooth 2.1 z EDR, za pośrednictwem którego można podłączać takie urządzenia, jak słuchawki bezprzewodowe lub bezprzewodowa klawiatura Apple.

3G
iPad będzie także dostępny w wersji 3G, obsługującej superszybką transmisję danych — nawet do 7,2 Mb/s.3 Dlatego w podróży lub w miejscach, w których nie ma sieci Wi-Fi, nadal dostępne będzie szybkie połączenie potrzebne do surfowania w Internecie, pobierania poczty e-mail lub sprawdzania drogi dojazdu na mapie.

Wydajność
Układ procesorowy A4, będący „sercem” iPada, został specjalnie zaprojektowany przez inżynierów Apple jako rozwiązanie niezwykle wydajne, a przy tym wyjątkowo energooszczędne. Zapewnia on iPadowi wydajność na poziomie nieosiągalnym dotąd dla urządzeń z ekranem dotykowym. iPad fantastycznie radzi sobie z różnorodnymi zadaniami, od programów użytkowych po gry. A przy tym układ A4 jest tak energooszczędny, że iPad jest w stanie działać nawet do 10 godzin bez doładowywania baterii. Pojemność pamięci flash iPada wynosi 16, 32 lub 64 GB, w zależności od wersji.4 A to oznacza mnóstwo miejsca na zdjęcia, filmy, muzykę, programy i nie tylko.

Połączenia
Złącze 30-stykowe u dołu iPada służy do dokowania i ładowania urządzenia. Można też do niego podłączać akcesoria, takie jak zestaw do podłączania aparatu Camera Connection Kit lub klawiatura dokująca Keyboard Dock.

Dźwięk
Wbudowany głośnik o dużej mocy wytwarza dźwięk o pełnym, bogatym brzmieniu. Konstruktorzy iPada zadbali o to, by oglądanie filmów lub słuchanie muzyki na tym urządzeniu było przyjemnością we wszystkich aspektach. Pomyślano także o gnieździe słuchawkowym i wbudowanym mikrofonie.

Akcesoria
Specjalnie dla iPada zaprojektowano całą gamę wspaniałych akcesoriów. Na przykład klawiatura dokująca Keyboard Dock to w istocie stacja dokująca zintegrowana z pełnowymiarową klawiaturą. Dostępna jest także autonomiczna stacja dokująca. A ponieważ iPad ma wbudowany interfejs Bluetooth 2.1, będzie działał z klawiaturą bezprzewodową Apple. Oferta obejmuje także zestaw do podłączania aparatu Camera Connection Kit, za pośrednictwem którego wygodnie zaimportujesz zdjęcia z aparatu, kamery lub karty SD. Specjalna teczka iPad Case nie tylko chroni urządzenie, lecz umożliwia także używanie iPada w różnych położeniach — odpowiednich do wygodnego pisania, przeglądania zdjęć albo oglądania filmów. Istnieje też szereg akcesoriów, za pośrednictwem których można iPada podłączyć do telewizorów, projektorów i monitorów.