Apple po raz drugi wygrywa w sądzie z Samsung, będzie odszkodowanie

Men pose with Samsung Galaxy S3 and iPhone 4 smartphones in photo illustration in Zenica

Sąd w końcu wydał kolejny, drugi już werdykt w wojnie patentowej Apple vs Samsung. Przyznał rację Apple i zatwierdził, że dwa z pięciu patentów zostały naruszone. Samsung musi zapłacić firmie z Cupertino 119,6 miliona dolarów (a dokładnie 119 625 000). Jest to połowiczny sukces, gdyż Apple chciało aż 2,2 miliarda dolarów! Co ciekawe ława przysięgłych wykryła również naruszenie jednego patentu przez Apple. Firma musi zapłacić Samsungowi 158 400 dolarów.

Apple jest mimo wszystko zadowolona z werdyktu. W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że firma dziękuje sędziom i ławie przysięgłych za udowodnienie całemu światu, że Samsung specjalnie ukradł patenty Apple i kopiował ich produkty. Apple walczy, aby bronić swoich produktów takich, jak iPhone, czy iPad, dla których projektanci poświęcają całe swoje życie, aby zaspokajały one potrzeby konsumentów.

To już drugi tak ważny dla Apple wyrok. Przypominamy, iż w pierwszej części wojny patentowej firma również wygrała. W sierpniu 2012 roku Apple wzbogaciła się przez to o 1,05 miliarda dolarów.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji, kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj  AppleiPads.pl na TwitterzeFlakerzeFacebooku przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba to znak dla nas, aby kontynuować naszą misję i dostarczać Wam codziennie najświeższych informacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...