Apple zamierza sterować samochodami!

Kolejny świetny patent zarejestrowano w amerykańskim urzędzie patentowym. Wygląda na to, że Apple planuje sterować naszymi autami za pomocą swoich urządzeń. Na dzień dzisiejszy ciężko stwierdzić jakie funkcje będzie wygodniej używać za pomocą iPhone, iPada czy iPoda niż przy użyciu standardowych analogowych przełączników samochodowych jednak diagnostyka w iPadzie nabiera zupełnie innego wymiaru.

delphiiphone_gizmodoflv1

Dobrze byłoby być ostrzeganym o warunkach atmosferycznych na bazie dostępnych czujników, czy też o nie zamknięciu drzwi, lub braku uzbrojenia alarmu. Do tego prawdopodobnie możemy spodziewać się specjalnego zamka kodowego, który będzie pozwalał na włączenie samochodu. Samo przekręcenie kluczyka to z pewnością w dzisiejszych czasach już zbyt małe zabezpieczenie. Być może Apple stara się gonić Google w automatycznym sterowaniu autem na bezie wiadomości z własnych map. Pewne jest jednak to, że Google jest już daleko z przodu. Nie mniej z pewnością nie ma co przekreślać możliwości inżynierii firmy Apple, która niejednokrotnie wyprzedziła dawno istniejące rozwiązania i zastąpiła swoim – lepszym. Oby było tak i w tym przypadku.

Swoja drogą, nawiązując trochę do iCar. Jeśli ktokolwiek, kiedykolwiek miałby wyprodukować i sprzedawać auta jeżdżące na wodę.. to chyba nie podlega wątpliwości, że jedynie tą firmę byłoby na to stać. Pytanie tylko czy wpływ koncernów naftowych nie byłby zbyt niszczący bo moglibyśmy pożegnać się ze wszystkim ‚aj’.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez RSS lub Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...