Półsamoczynnie sterowany za pomocą iPada Nissan

Nissan-Leaf-ipad

Przemysł samochodowy rozwija się szybko, żeby nie powiedzieć tak szybko, jak przemysł komputerowy i technologiczny. Nie tak dawno informowaliśmy Was o planach wdrożenia Siri do samochodów marki Honda. Dzisiaj oglądamy prototyp samochodu półsamoczynnie sterowanego za pomocą iPada konkurencyjnej marki jaką jest Nissan.

Oxford University’s Department of Engineering Science opracował technologię, która pozwala prowadzić samochód z pomocą tabletu Apple, jakim jest iPad. Tym razem to elektrycznie napędzany samochód Nissan Leaf został wyposażony w odpowiednie narzędzia sterowania. Ta futurystyczna do niedawna wizja zdaje się być bliżej niż kiedykolwiek. I choć daleko jeszcze jesteśmy od 100-procentowego wyeliminowania czynnika ludzkiego z prowadzenia pojazdów, to możemy być pewni, że będzie on coraz mniej potrzebny. Zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału filmowego.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez RSS lub Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...