Foxconn osiągnął rekordowe zyski dzięki zainteresowaniu iPadami i iPhone’ami

Spółka Foxconn, produkująca urządzenia i podzespoły dla wiodących marek z dziedziny elektroniki, np. iPada, iPoda i iPhone’a dla Aapple’a, czy też telefony dla Motoroli i komputery Della, w ostatnim kwartale 2012 r. zanotowała rekordowe zyski. Sytuację tę uzasadniają wzrostem produkcji i poprawą skuteczności iPhone’ów i iPadów.

foxconn (1)

Zysk netto wzrósł o 5,6% osiągając kwotę 1,2 miliarda dolarów, przewyższając tym samym oczekiwania analityków. Jednak zauważają, że sytuacja może się mienić na niekorzyść.

Koncern rozwiązał problemy produkcyjne, dzięki premierze iPhone 5 w poprzednim kwartale. Wypuszczenie nowego telefonu podniosło przychody i marże. Jednakże analitycy Foxconn przewidują spadek sprzedaży i zysków w tym kwartale, uzależnionym zmniejszonym popytem na telefony Apple’a na rzecz zainteresowania konsumentów smartfonami rosnącej konkurencji w postaci Samsung Electronics.

Bloomberg spekuluje, że rentowność Foxconn wzrosła, natomiast marże Apple spadły, co może sugerować, że dostawca jest w stanie wynegocjować wyższe ceny komponentów i montażu.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez RSS lub Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...