Nowy OS! Czy wstrząśnie rynkiem urządzeń mobilnych?

Trochę późno to prawda nie mniej jednak spodziewamy się w niedługim czasie premiery nowego systemu operacyjnego na urządzenia mobilne. Jak ważne jest to wydarzenie wielu nie zdaje sobie sprawy. Tak naprawdę pierwszym mobilnym OS’em był iOS. Po nim zrodziło się całe mnóstwo lepszych i gorszych w tym bardzo popularny Android, który swoją popularność zawdzięcza wyłącznie.. rodzicom.

Zrzut ekranu 2013-02-27 (godz. 19.17.18)

Nie oszukujmy się – Android nie jest ani wygodny, ani przejrzysty, ani intuicyjny, ani funkcjonalny. Za to Ubuntu może mieć dokładnie to wszystko bo to kwestia wyłącznie interfejsu. Wszystkie bowiem omawiane systemy są systemami Unixowymi. Windows raczej nie ma szans na tym rynku. Jego powiązanie z Nokią, która dawno przestałą być liderem doskonale daje nam to do zrozumienia.

Jeśli chodzi o iOS to na pewno nie ma się czym przejmować firma Apple gdyż nikt na iPhone nie zainstaluje oficjalnej produkcji innego systemu niż iOS. Obawy zatem może mieć wyłącznie Google i ich Android bo Ubuntu może szybko wystrzelić tego małego robocika w kosmos tak jak to się stało w przypadku Chrome OS vs. Ubuntu.

Zrzut ekranu 2013-02-27 (godz. 19.17.29)

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez RSS lub Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...