iPad mini zagrożeniem dla iPada

Według najnowszych doniesień wprowadzenie na rynek iPada mini ma niekorzystny wpływ na starszy model iPada. Okazuje się, że Steve Jobs wykazał się ogromnym pragmatyzmem blokując decyzję wypuszczenia „odchudzonej” i tańszej wersji iPada.

ipad.jpeg.size.xxlarge.letterbox

Zgodnie z wyliczeniami udział Apple’a na rynku tabletów w drugim kwartale spadł z prawie 57% do niecałych 39%. Sprzedaż iPada na koniec roku 2012 wzrosła o średnio niecałe 2% na świecie. Tendencję tę przypisuje się pojawieniu 7,9 calowego iPada, który okazuje się wygodniejszy w użytkowaniu. Także konkurencja w postaci tabletów Amazon i Samsunga depcze Apple’owi po piętach.

Wszystko to działa na niekorzyść  akcjonariuszy i całego koncernu – tablety mini są tańsze, a zatem spadają zyski dla Appla. Dodatkowo koncernowi brak pomysłu, który spowodowałby powrót do swojego sztandarowego produktu.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez RSS lub Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...