Apple zablokuje evasi0n Jailbreak w iOS 6.1.3 ?!

W internecie coraz więcej informacji na temat tego jakoby firma Apple przechwalała się już powoli tym, że iOS 6.1.3 zablokuje lukę wykorzystywaną przez evasi0n do wykonania operacji Jailbreak na urządzeniach firmy Apple. Przez chwilę nawet wydawało się to prawdopodobne dopóki oficjalnie nie zabrał głosu David Wang aka @planetbeing.

evad3rs

Twierdzi on, że Apple wcale tak łatwo nie upora się z evasi0n i dowód na to mogliśmy obserwować w przypadku iOS upgrade w wersji 6.1.1 i 6.1.2 gdzie również Apple podjęło próbę zablokowania exploita wykorzystanego przez evasion i uwaga! – z pełnym powodzeniem.

Jak to możliwe skoro evasi0n dalej pozwala na wykonanie JB ? A no tak, że panowie z grupy evad3rs mają w zanadrzu kilka exploitów choć oficjalnie mówi się o pięciu. Aplikacja evasi0n od początku została napisana w taki sposób aby umożliwić szybkie zaimplementowanie innego znanego exploita. Próżne zatem starania Apple przynajmniej jeszcze przy najbliższych 4 odsłonach iOS. Tym lepiej dla nas.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez RSS lub Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...