Apple kupiło 18 patentów od firmy Maya-Systems

maya-systems-logo

Maya-Systems to kanadyjska firma, która specjalizuje się w opracowywaniu technologii i sposobów zarządzania treścią do wyświetlenia zawartości poprzez wirtualną bazową oś interfejsów użytkownika. Może ta definicja niewiele Wam mówi, więc zacznę od początku.

Apple kupiło od firmy 18 patentów związanych z innowacyjną technologią opartej na interfejsie użytkownika. Co kryje się pod tymi tajemniczymi sformułowaniami żywcem wyjętymi z oświadczenia rzecznika firmy, możemy się jedynie domyślać. Prawdopodobnie patenty mają związek z udoskonaleniem iCloud. Firma Maya-Systems posiada własną chmurę, która nazywa się ‚Jestem zorganizowany’ (I am Organized). Służy ona do gromadzenia, udostępniania, organizowania i przeglądania plików. Wygląda na to, iż jest ona dużo bardziej rozwinięta od iCloud. To właśnie chęć ulepszenia ‚chmury’ stała się główną przyczyną polityki Apple. Nic więc dziwnego, że firma z Cupertino chce się uczyć i polegać na najlepszych. Co z tego wyjdzie? Przyszłość pokaże.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez RSS lub Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...