Siri już niedługo w samochodach marki Honda!

honda-logo

Potęga technologii rozpoznawania głosu jest wykorzystywana przez wiele firm z całego świata. Siri z pewnością w dużej mierze przyczyniła się do tego, że jest ona obecnie tak wszechobecna i na tak wysokim poziomie. I choć od wdrożenia asystenta firmy Apple minęło już trochę czasu, to jedna z czołowych światowych marek samochodowych, jaką jest Honda, ogłosiła właśnie, że zamierza wdrożyć tą technologię w przeciągu kilku miesięcy do najnowszej linii swoich aut. Siri „Eyes Free” zostanie wdrożone w modelach Accord, Acura, RDX oraz ILX. Oczywiście nasze pojazdy nie będą całkowicie prowadzone poprzez nasze polecenia. Będzie to jedynie dodatek do klasycznych form prowadzenia pojazdów. Ponadto Honda w swoim oświadczeniu prasowym przyznała, że Siri ze swoją nową funkcją „Eyes Free” będzie działało pod iOS 6.1, a to dlatego, że funkcja nie jest dostępna w iOS 5.

Honda-Accord

„Eyes Free” ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Każdy kierowca bez odrywania oczu od drogi będzie mógł zadawać Siri pytania związane z ruchem pojazdów. Pomoże w tym przycisk zamieszczony na kierownicy. Dzięki funkcji „Eyes Free” będziemy mogli bez odrywania wzroku wybierać i odtwarzać muzykę, słuchać i komponować wiadomości tekstowe, korzystać z aplikacji Mapy, czytać powiadomienia, informacje kalendarza, dodawać przypomnienia i dużo innych rzeczy. Wszystko super, tylko w Polsce nie mamy jeszcze Siri, więc Siri w samochodach to chyba perspektywa jeszcze odległa.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez RSS lub Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...