Jailbreak dla iPad Mini, iPad 4i iPhone 5 już jest ale…

To prawda. Dev-Team jest już w posiadaniu kilku exploitów na najnowsze urządzenia i w dodatku ma już w pełni funkcjonalne narzędzie aby ów Jailbreak wykonać. Jest jednak małe ‚ale’ – Jailbreak może być na tę chwilę wyłącznie ‚tethered‚. Fani Jailbreak nie przejmują się tym prawie w ogóle bo przecież jak często wyłącza się urządzenie z iOS’em na pokładzie?

W tym wypadku jednak cel oczekiwania na kolejne wydanie JB jest bardziej szczytny. Otóż, exploit, który został wykorzystany to jeden z kilku znalezionych przez grupę Dev i jak się okazało w trakcie testów jego możliwości nie pozwolą użytkownikom na Untethered Jailbreak. Każdy z tych exploitów niestety wykorzystuje podobne luki w oprogramowaniu dlatego też Dev-team postanowił zakończyć prace nad obecnie testowanym exploitem bez publikowania efektów w sieci gdyż Apple po zbadaniu działania exploita mogłoby w kolejnej wersji iOS zamknąć luki wykorzystywane przez pozostałe.

Tak więc wygląda na to, że za Jailbreakiem dla wszystkich urządzeń z iOS 6 przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Prawdopodobnie nowy redsn0w wyposażony w nowe sposoby łamania iOS ujrzy światło dzienne dopiero po opublikowaniu iOS 6.1. Poniżej oficjalne stanowisko @MuscleNerd’a (rzecznik prasowy Dev-team’u):

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez  RSS lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...