Apple patentuje technologię iTravel

Nie taka zupełna nowość bo większość śledzących nowinki techniczne osób zapewne słyszał już o podobnych koncepcjach. Otóż Apple zarejestrowało w amerykańskim urzędzie patentowym kilka szczegółów dotyczących technologi, którą prawdopodobnie będzie chciało wdrożyć. Powinniśmy jednak pamiętać, że większość z rejestrowanych przez Apple patentów nigdy nie ujrzało światła dziennego w postaci konkretnej realizacji co jednak nie skazuje pomysłu na społeczne odrzucenie. Apple z pewnością chce się zabezpieczyć odpowiednio wcześnie przed konkurencją rejestrując patent a gdy okaże się, że dany projekt można by zrealizować bo według analityków firmy się opłaci nie tylko finansowo ale również medialnie to z całą pewnością znajdzie się w powszechnym użytku.

iTravel to usługa oparta o nowe czujniki w urządzeniu mobilnym, wzbogacona o natywną aplikację do zarządzania. W praktyce powinna ułatwić poruszanie się środkami komunikacji np. rezerwacja lotów, dokonanie opłat za pośrednictwem płatności mobilnej (która de facto podobno również jest już przygotowywana do patentu). Dodatkowo co chyba najważniejsze cała usługa powinna załatwić za nas wszelkie formalności na lotnisku czy dworcu poprzez jedno chwilowe zbliżenie naszego ‚i’ do czytnika.

Prawda, że przyjemnie się zapowiada? Dla zwykłych niepodróżujących zbyt często śmiertelników mam również cenną nieoficjalną informację o jakoby Apple chciało stworzyć coś na wzór.. własnego banku! (WOW!) Jak? Sprawa wydaje się większości prostsza niż choćby wspomniane iTravel. Apple podobno planuje zachęcać swoich klientów do masowego doładowywania konta iTunes. Dzięki umowom z operatorami płatności na całym świecie (a wierzcie, że będą się zabijać o pozwolenie na wdrożenie technologii w swoich urządzeniach – czytnikach kart) również zbliżeniowo będzie można zapłacić za dowolny produkt czy usługę. To dopiero fantastyczne! 🙂

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez  RSS lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco! AppleiPhones.pl goni nas nieubłagalnie! Pomóż szybciutko przekroczyć magiczną liczbę pół tysiąca fanów! Like It!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
Urodziny iPada z kłamstwem w tle (+18)
Apple iPad 2 Keynote 2011 na żywo!
iCloud, iOS 5, Mac OS X Lion - Rewolucji niepotrzebny nowy iPhone?
Baterie słoneczne w 2012 roku?
Kto chce joystick dla iPad ?
iPad 3 już niebawem - garść informacji
iOS 5.1 - Co powinieneś wiedzieć zanim wykonasz Update
Pod2g ma już gotowe narzędzie do wykonania Untethered Jailbreak dla iOS 5.1.x
iPad mini z technologią retina display już w 2013
Evasi0n Jailbreak iOS 6.0/6.0.x/6.1 Sprawdzony! Bezpieczny!
Wpływowy pracownik Apple opowiada o iWatch
iWatch będzie działał pod iOS, premiera pod koniec roku
Oficjalne wideo prezentujące Apple Watch
iPad Air 2: 2GB pamięci, Touch ID, procesor A8X, Retina Display
Jeśli iPad Air 2 będzie w stylu iPhone 6 to będzie wyglądał właśnie tak
Apple zrezygnuje z iPada mini na rzecz iPada Pro?