Klawiatura 5Row w iPadzie!

Kiedyś przy okazji wypominania braków iPadowi mówiło się często o braku wygody korzystania z klawiatury. Obecna wersja zajmuje dolną część ekranu i o ile iPad spokojnie spoczywa sobie na kolanach właściciela to nie ma żadnego problemu bo wpisywanie po pewnym czasie adaptacji dwoma rękoma nie stanowi problemu a nawet jest całkiem przyjemne i wygodne. Problem pojawia się w momencie gdy chcemy trzymać iPada w jednym ręku. Korzystanie z rozległej klawiatury QWERTY pisząc palcami w drugiej, wolnej dłoni przypomina skakanie jednym lub dwoma palcami po połowie ekranu – istny dramat. Kto zna to z autopsji wie o czym mowa.

Pomysł na wzbogacenie funkcji klawiatury został opracowany już dawno temu jednak wyłącznie przez tych, którzy zajmują się amatorskim prototypowaniem, wymyślaniem nowych designów i ficzerów próbując wyprzedzić konferencję Apple o spodziewane nowości. Niestety owy pomysł doczekał się realizacji dopiero niedawno. Mimo wszystko moim osobistym zdaniem jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich posiadaczy iPada. Niestety lub stety.. popularyzująca Jailbreak.

Aplikacja nosi nazwę 5 Row Customizable Keyboard i tworzy klawiaturę „pod kciuki”, dzięki czemu można zarówno trzymać iPada w dwóch rękach jak i szybko i efektywnie wpisywać tekst. Aby włączyć tę opcję po zainstalowaniu aplikacji należy przejść do sekcji Ustawienia > Ogólne > Klawiatura > Klawiatury narodowe i zaznaczyć dodatkowo „5 Row”.

Tweak wymaga iOS 5+ i jest dostępny z repozytorium BigBoss za darmo. Gorąco zachęcam do pobierania.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przezRSS lub Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...