Restore lub Downgrade iOS 5.1/5.1.1 do iOS 5.0.1 bez użycia iTunes?!

Wygląda na to, że marzenia dotyczące uniezależnienia się od iTunes szybko przekują się w rzeczywistość. Dev-Team postanowił wzbogacić swoje kluczowe narzędzie redsn0w w funkcję wykonania Restore (wgrania czystego iOS do urządzenia). Korzyści widać na pierwszy rzut oka. Ominięcie często wkurzających błędów iTunes polegających na zapętlaniu rozkazów bootloadera w przypadku wykrycia nieautoryzowanych zmian (Error 1015) i wiele innych już niedługo staną się przeszłością. Obowiązek posiadania plików SHSH i APTicket dla iOS 5+ jednak pozostaje – niestety.

Można jednak wyjrzeć nieco w przyszłość. Załóżmy, że w chwili obecnej posiadamy iPada, który nie ma zapisanego APTicket i SHSH i niestety nie jesteśmy w stanie wykonać Downgrade do 5.0.1 cóż z tego? Dla wielu to problem nie do przeskoczenia. Ale przecież już niebawem (prawdopodobnie pod koniec tego tygodnia) na świat przyjdzie nowe dziecko Dev-Teamu a wraz z nim oczywiste dobrodziejstwa posiadania Jailbreak’a. Również w tym momencie będzie możliwość zapisania ponownie APTicket i SHSH, które zważywszy na dynamiczny rozwój redsn0w być może będą pamiętane automatycznie (tego jeszcze nie wiemy).

Uniezależnienie od iTunes wydaje się ważne gdyż proces upgrade’u jest coraz bardziej skomplikowany i coraz trudniejszy w obejściu dla hakerów. Również wykonanie Jailbreak’a czy downgrade to operacje wymagające coraz większej uwagi, skupienia i ilości wiadomości na ten temat. Tak do tego właśnie dąży Apple. Ale nie oszukujmy się – Cydia to też ogromne pieniądze więc i hakerzy muszą się bardziej postarać aby ich oprogramowanie było łatwiejsze w obsłudze.

Pewne jest to, że już niedługo może czekać nas swoisty renesans Jailbreakingu bo gra toczy się o duże pieniądze i wpływy.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez RSS lub Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...