Bezpieczny update dla iPad 2 i iPad 3

Wielu z nas w oczekiwaniu na untethered Jailbreak dla iOS 5.1.x postanowiło nie update’ować softu do wyższych numerów kodowych – brawo! W 99,99% przypadków jeśli chcesz liczyć na Jailbreak należy wstrzymać się z aktualizacjami dopóki Dev-Team nie opublikuje stosownych informacji lub instrukcji na temat postępowania polegającego na zabezpieczeniu możliwości wykonania operacji uwalniania urządzenia.

Tak również stało się tym razem jednak ku zaskoczeniu wielu Dev-Team nie przestrzega przed wykonaniem update’u a wręcz do niego namawia. Oczywiście przy zachowaniu klauzuli, że mamy na myśli iPada 2 lub iPada 3. Ten zapis nie dotyczy wcześniejszych urządzeń, dlatego reszta wstrzymuje się z Update’m jeszcze przez chwilę.

Jednak jeśli jesteś w posiadaniu iPada 2 lub iPada 3 wskazane jest wykonanie Update’u do najnowszej wersji iOS 5.1.1. zapytacie pewnie dlaczego? Otóż okazuje się, że Apple w wersji 5.0.1 i 5.1 nie popełniło błędu, na który podatna jest dopiero wersja iOS 5.1.1. Zabawne prawda? Żeby było jeszcze ciekawiej ta sama luka znajduje się w iOS 5.0.1 i iOS 5.1 dla innych urządzeń (iPhone 3GS/4/4S + iPad 1 + cała linia iPodów).

Suma sumarum – Posiadaczu iPad 2 lub iPad 3 – wykonaj aktualizację do iOS 5.1.1 i bądź pewnym o bezpieczeństwo swojego Jailbreaka (który będzie dostępny podobno na dniach jak piszą TU)

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez  RSS lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...