Jailbreak iOS 5.0 / 5.0.1 Untethered iPad 2 i iPhone 4S za pomocą Absinthe [TUTORIAL]

W dniu dzisiejszym mam ogromną przyjemność przedstawić kolejne z narzędzi znanej wszystkim grupy Chronic Dev-Team. Jego nazwa jest mi tym bardziej bliska gdyż na niedawne ćwierćwieczne urodziny otrzymałem od pozostałych redaktorów trunek o tej jakże wdzięcznej nazwie – Absinthe.

Zanim przejdziemy jednak do wykonania Jailbreaka nowym narzędziem chciałbym aby każdy zanotował jedną bardzo istotną rzecz. Należy bezwzględnie wykonać archiwizację i synchronizację za pomocą iTunes ale to jeszcze nie wszystko. Musisz być świadomy tego, że jeśli w ustawieniach iTunes masz włączoną synchronizacją w chmurze (iCloud) to żadne z ustawień aplikacji nie są zapisywane na twoim komputerze. Oznacza to, że jeśli cokolwiek pójdzie nie tak będzie możliwe odzyskanie tylko tych danych, które zostały wygenerowane przez aplikacje zakupione w autoryzowany sposób (za pomocą App Store).

Jeśli posiadasz aplikacje zainstalowane za pomocą Installous (lub innych) a zakładam, że wiele osób, które wykonują operację JB posiadają takowe w celu wykonania testów przed zakupem aplikacji, dużo bezpieczniej będzie ustawić w iTunes archiwizację na komputerze a nie w iCloud. Przed ewentualnym odzyskiwaniem systemu należy wtedy zainstalować AppSync (dołączany do Installous) zanim iOS przejdzie do instalacji nieautoryzowanego oprogramowania.

Przejdźmy zatem do wykonania JB na urządzeniu o architekturze A5 (iPhone 4S, iPad 2).

Krok 1: Pobierz (MAC/WIN/LIN) i zainstaluj oprogramowanie Absinthe.

Krok 2: Uruchom Absinthe.

Krok 3: Podłącz iPada 2 lub iPhone 4S

Krok 4: Po wykryciu urządzenia przycisk ‚Jailbreak’ stanie się aktywny. Kliknij go aby rozpocząć proces łamania oprogramowania. Spokojnie zaczekaj do samego końca. Nie dotykaj urządzenia. Uzbrój się w cierpliwość.

Krok 5: Na ekranie iPad2/iPhone4s pojawi się ikona programu Absinthe. Kliknięcie w nią spowoduje przejście do strony GreenPois0n (strona twórców Absinthe), po czym iUrządzenie zostanie uruchomione ponownie. Po restarcie na SprongBoardzie iPada 2 lub iPhone 4 pojawi się ikona Cydii.

Krok 6: Enjoy yourself.

Poniżej zamieszczam bardzo dobre, krótkie wideo z dokładnym przebiegiem operacji Jailbreak iPad 2 / iPhone 4S Untethered dla iOS 5.0 / 5.0.1.

Bądź na bieżąco poprzez subskrypcję AppleiPads.pl! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! obserwuj  AppleiPads.pl  na  Blipie,  Twitterze,  Flakerze,  Facebooku, przez  RSS lub Google+.  Każda  ‘Lubiąca’  osoba  przyczynia  się  do  codziennego  wzrostu  chęci  napisania  kolejnego  artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...