iPad 3 już niebawem – garść informacji

Niebawem mamy stać się świadkami kolejnej poważnej konferencji Apple, na którym firma zaprezentuje swój najnowszy produkt. Jedną z dat odznaczających się w potwierdzonych informacjach jest 9 marca br.

Znaleziono ją w jednym z plików nowej wersji iOS 5.1 beta udostępnionej developerom. Najbardziej prawdopodobnym jest to, że tego dnia zostanie udostępniona oficjalna wersja iOS 5.1 dla użytkowników iPhone/iPod/iPad. Moim zdaniem jak i zdaniem wielu analityków firmy jest wysoce prawdopodobne, że właśnie tego dnia będziemy świadkami premiery nowego urządzenia – iOS 5.1 będzie jedynie wisienką na torcie tzw. ‚one more think’.

iPad 3 będzie posiadał iOS 5.1 – to już pewnik. W żadnej z wcześniejszych wersji iOS 5 nie znaleziono wpisów dotyczących nowego urządzenia. Dopiero iOS 5.1 beta zawiera takie informacje.

Znowu kilka tajemniczych krzaczków. Istotne – J2. Jest to potwierdzony znak kodowy nowego iPada 3. Trudno jednak stwierdzić co oznacza. Wielu dopatruje się koligacji z drugim urządzeniem wyposażonym w wyświetlacz Retina Display. Nie znaleziono jednak nigdzie żadnej informacji o ‚J1’, rzekomym poprzedniku. Wiele można by wyjaśnić gdybyśmy wiedzieli czym było J1. Spekuluje się, że J1 był projektowym poprzednikiem iPada 3. Obydwa urządzenia trafiły na biurko Tima Cooka jednak w fazie jego osobistych testów stwierdzono, że do masowej produkcji zostanie dopuszczona wersja J2.

Co różniło obydwa urządzenia? W świecie spekulacji był to właśnie wyświetlacz Retina Display nie dlatego, że to bardzo prawdopodobne tylko dlatego, że wszystkie inne różnice są dużo mniej prawdopodobne.

Procesor A6 QuadCore – Utarło się, że iPad jako pierwszy z urządzeń firmy Apple otrzymuje kolejną odsłonę procesora z grupy ARM Cortex. W tym przypadku ma być to procesor nazwany A6. Trudno stwierdzić czym będzie różnił się od poprzednika. Mamy głęboką nadzieję, że poza wzrostem prędkości obliczeniowej wynikającej z taktowania każdego z rdzeni będzie to przynajmniej czterordzeniowy procesor. Wzrost zapotrzebowania na moc obliczeniową jest niezbędny ze względu na szybki rozwój gier na platformę iOS. iPad ściga w boju wszystkie przenośne konsole do gier. Miłośnicy grania na iPadzie wiążą duże nadzieje z najnowszą odsłoną urządzenia.

Retina Display pociąga za sobą konieczność zwiększenia ilości dostępnej pamięci RAM. Można tu doszukiwać się analogii do porównania iPhone 3GS  i iPhone 4 czyli ostatniego bez i pierwszego z Retina Display. Zwiększono pamięć RAM dwukrotnie.

Moduł 4G-LTE – Apple zdaje się wyprzedzać konkurencje w nowościach. Obecnie wielkimi krokami zbliża się do nas technologia LTE szybkiego mobilnego internetu. Jeśli Apple nie chce zostać w tyle prawdopodobnie w najnowszym iPadzie 3 zobaczymy moduł wsparcia tej technologii.

Bądź na bieżąco poprzez subskrypcję AppleiPads.pl! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! obserwuj  AppleiPads.pl  na  Blipie,  Twitterze,  Flakerze,  Facebooku, przez  RSS lub Google+.  Każda  ‘Lubiąca’  osoba  przyczynia  się  do  codziennego  wzrostu  chęci  napisania  kolejnego  artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...