Microsoft Office na iPad – powrót do tematu

Wygląda na to, że należy odświeżyć dawno już zapomniany temat Microsoft Office  dla iPada. Pisaliśmy już o tym bardzo dawno temu w artykule: Microsoft Office na iPad’a?. Wtedy jeszcze temat MS Office był jedynie spekulacją. Jak donosi The Daily…

aplikacja nie dość, że ma szanse powstać bardzo szybko to i cena w stosunku do istniejących pakietów biurowych nie będzie wygórowana (prawdopodobnie $9.99)

Osobiście uważam, że w przypadku powstania MS Office na iPada cała reszta mobilnych pakietów biurowych po prostu przestanie cieszyć się jakąkolwiek popularnością. MS Office zdecydowanie jest najpopularniejszym pakietem biurowym na świecie. Dawno już zyskał miano ‚killer application’.

Wielokrotnie spotkałem się z osobami, które obawiały się przesiadki na Maca (z PC) gdyż były przekonane, że Microsoft swoim oprogramowaniem nie wspiera konkurencyjnej firmy Apple. Informacja o tym, że istnieje MS Office na nową platformę była niejednokrotnie ostatnią kroplą, która przelała czarę na korzyść Apple.

Dziś gdy iPad stał się bezkonkurencyjnym urządzeniem w kategorii tabletów niechęć do tworzenia oprogramowania ze względu na ewentualne wsparcie konkurencji wydaje się być niedorzeczne. Firma Microsoft, która nie jest w stanie powstrzymać rozwoju i popytu na iPady powinna jak najszybciej zacząć również zarabiać na popularności iUrządzeń. Jedną z form zarobku może być tworzenie popularnych aplikacji. MS Office dla iPad może być żyłą złota – czy będzie?

Teraz jeszcze jedna ważna informacja. Jak zapewne zauważyliście mamy wewnątrz redakcji mały challenge (czyt. czelendż – wyzwanie). Zaczęło się od małego konfliktu Rafała (AppleiPhones.pl) i Arka (AppleApps.pl) a teraz dotknęło to również mnie. Generalnie sprawa wygląda tak – FanPage, który będzie miał najmniej fanów proporcjonalnie do czasu istnienia strony ma za zadanie zorganizować wieczór sylwestrowy 😉 wraz z zakupem alkoholu i innych umilaczy czasu.

Chciałbym Cię zatem prosić abyś był na bieżąco poprzez subskrypcję AppleiPads.pl! Kliknij ‘Lubię to’! obserwuj  AppleiPads.pl  na  Blipie,  Twitterze,  Flakerze,  Facebooku  lub  przez  RSS.  Każda  ‘Lubiąca’  osoba  przyczynia  się  do  codziennego  wzrostu  chęci  napisania  kolejnego  artykułu i zaoszczędzenia przeze mnie pewnej ilości gotówki jeśli nie będę zmuszony do organizacji sylwestra 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...