Steve Jobs – ostatni artykuł

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, wysłał dziś e-mail do wszystkich pracowników Apple:

Drużyno,

Mam bardzo smutną wiadomość i muszę się nią z Wami podzielić. Dziś rano Steve umarł.

Apple straciło wizjonera i geniusza, a świat stracił niesamowitego człowieka. Ci z nas, którzy mieli szczęście go poznać i z nim pracować mieli go za drogiego przyjaciela i inspirującego mentora. Steve zostawił firmę taką, jaką tylko on mógł zbudować, a jego duch zawsze będzie…

…podstawą Apple.

Planujemy obchody niezwykłego życia Steve’a dla pracowników Apple, które odbędą się wkrótce. Jeśli chcieliby Państwo podzielić się swoimi przemyśleniami, wspomnieniami bądź wysłać kondolencje w międzyczasie, możecie po prostu wysłać e-mail na rememberingsteve@apple.com .

Żadne słowa nie są w stanie właściwie wyrazić naszego smutku po śmierci Steve’a i wdzięczność za możliwość pracy z nim. Uczcić jego pamięć, poświęcając się dalszej pracy, którą tak bardzo kochał.

Tim

Rodzina Steve’a również wydała oświadczenie :

Steve zmarł spokojnie dziś w otoczeniu rodziny.

W życiu publicznym, Steve był znany jako wizjoner, w życiu prywatnym, cenił kochał rodzinę nad życie. Jesteśmy wdzięczni wielu ludziom, którzy dzielili się życzeniami i modlitwami w ciągu ostatniego roku choroby Steve’a. Zamierzamy udostępnić specjalną stronę internetową, która będzie poświęcona dla tych, którzy chcą podzielić się wspomnieniami.

Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i życzliwość tych, którzy podzielają nasze uczucia do Steve’a. Wiemy, że wielu z was będzie płakać z nami dlatego prosimy o uszanowanie naszej prywatności podczas naszego czasu żałoby.

Robert Scoble zamieścił w internecie zdjęcie wejścia do firmy Apple w Cupertino z informacją o obniżeniu wszystkich flag do połowy masztu.

Szkoła w Stanford zamieściła przemówienie Steve’a Jobsa z 12 czerwca 2005.

Kiedy miałem 17 lat, przeczytałem gdzieś cytat, który brzmiał mniej więcej: „Jeśli każdego dnia będziesz żył tak, jakby ten dzień był twoim ostatnim, pewnego dnia będziesz mógł z całą pewnością przyznać sobie rację”. To zrobiło na mnie ogromne wrażenie i od tamtej pory, przez ostatnie 33 lata, patrzę w lustro każdego ranka i pytam: „Jeżeli dzisiaj jest ostatni dzień mojego życia, co jestem w stanie dziś zrobić?”.

Moje życie jest tylko narzędziem, aby pomóc mi dokonać wielkich wyborów i dojść do wielkich rzeczy. Ponieważ prawie wszystko – oczekiwania otoczenia, cała duma, wszystkie obawy przed porażką lub zażenowaniem – te rzeczy po prostu odpadają w obliczu śmierci, pozostawiając tylko to, co jest naprawdę ważne. Pamięć, że idziesz na śmierć jest najlepszym sposobem który znam, by uniknąć pułapki myślenia, że ​​masz coś do stracenia. Jesteś już nagi. Nie ma powodu, nie stosować się do rad twojego serca.

Około rok temu zdiagnozowano u mnie raka. Miałem badanie o 7:30 rano, które wyraźnie pokazało nowotwór na mojej trzustce. Ja nawet nie wiem, co to trzustka. Lekarze powiedzieli mi, że to prawie na pewno jest to nieuleczalny rodzaj nowotworu, i że należy się spodziewać, że nie przeżyję dłużej jak sześć miesięcy. Mój doktor doradził mi iść do domu i uporządkować swoje sprawy, co w języku lekarskim oznacza „Przygotuj się na śmierć”. Oznacza to, próbę przekazania wszystkiego dzieciom w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Sprawdzić czy wszystko jest dopięte tak, że rodzinie będzie po twojej śmierci jak najłatwiej. To Twoje pożegnanie.

Żyłem z tą diagnozą cały dzień. Wieczorem miałem biopsję, gdzie wprowadzono mi endoskop przez gardło, do żołądka a potem do jelit. Umieścili igłę w mojej trzustce, aby pobrać kilka komórek guza. Byłem pod wpływem narkozy, ale żona, która tam była, powiedziała mi, że kiedy oglądali komórki pod mikroskopem lekarze zaczęli płakać, bo okazało się, że mam bardzo rzadką odmianę raka trzustki, która jest uleczalna operacyjnie. Miałem operację i teraz jest już dobrze.

To był mój najbliższy kontakt ze śmiercią, i mam nadzieję, że bliższe otrzymam dopiero za kilka dekad. Przeżywszy to, mogę teraz powiedzieć ci to z nieco większą dozą pewności niż wtedy, gdy śmierć jest przydatną lecz czysto intelektualną koncepcją:

Nikt nie chce umierać. Nawet ludzie, którzy chcą iść do nieba, nie chcieliby umrzeć, by się tam dostać. A przecież śmierć jest przeznaczeniem nas wszystkich. Nikt nigdy jej nie uciekł. I tak powinno być, ponieważ śmierć jest prawdopodobnie najważniejszym wynalazkiem życia. Odchodzą starsi, aby zrobić miejsce dla nowych. Teraz nowym jesteś ty, ale w niedalekiej przyszłości to ty będziesz robił miejsce nowszym. Niestety choć dramatyczna dramatyczna ale jest to prawda.

Barack Obama, Bill Gates, Mark Zuckerberg i Eric Schmidt:

Barack Obama (prezydent, Stany Zjednoczone Ameryki)

Michelle i ja jesteśmy zasmuceni, wiadomością o śmierci Steve’a Jobsa. Steve był jednym z najlepszych amerykańskich wynalazców na tyle odważnych, by myśleć inaczej. Miał odwagę wierzyć, że zmieni świat, i był wystarczająco utalentowany, aby to zrobić.

(…)

Świat stracił wizjonera. I nie może być większej części sukcesu Steve’a niż fakt, że większość świata dowiedziała się o jego śmierci na urządzeniach, które wymyślił. Michelle przesyła nasze myśli i modlitwy żonie Steve’a Laurene, jego rodzinie i wszystkim tym, którzy go kochali.

Bill Gates (założyciel Microsoftu):

Jestem naprawdę zasmucony wieścią o śmierci Steve’a Jobsa. Melinda przesyła nasze szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom, i wszystkim, na których Steve zrobił wrażenie swoim życiem i pracą. Poznaliśmy się ze Stevem prawie 30 lat temu i zostaliśmy kolegami, konkurentami i znajomymi na ponad połowę naszego życia. Świat rzadko wyróżnia kogoś, kto wywarł na nim głęboki wpływ. Skutki pobytu Steve’a świat będzie odczuwał jeszcze przez wiele pokoleń. Praca z nim, to był niesamowicie wielki zaszczyt. Będę ogromnie za nim tęsknił.

Mark Zuckerberg (założyciel i dyrektor generalny, Facebook):

Steve, dziękuję za to, że byłeś moim mentorem i przyjacielem. Dzięki za pokazanie, że to co tworzymy może zmienić świat. Będę tęsknił.

Eric Schmidt (przewodniczący, Google)

Steve Jobs jest najbardziej utytułowanym CEO w USA w ostatnich 25 latach. Stworzył unikatową kombinację kontaktu z artystami i wizją inżynierów do budowy niezwykłej firmy … jeden z największych amerykańskich przywódców w historii.

Subskrybuj AppleiPads! Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania każdego kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...