Baterie słoneczne w 2012 roku?

Pierwsza wersja pracy magistersko-inżynierskiej leży już u promotora w związku z czym najwyższy czas nadrobić zaległości w informowaniu was o nowościach ze świata iPada. Przejdźmy od razu do rzeczy. Wygląda na to, że Apple analizuje wszystkie ciekawe… akcesoria pojawiające się na rynku, które dedykuje się do iUrządzeń. Jedną z ciekawszych propozycji są wszelkiego rodzaju innowacyjne ładowarki a wśród nich ładowarka wyposażona w solar, która doładuje naszego iPada korzystając z promieni słonecznych bez konieczności szukania gniazdka lub wolnego gniazda USB.

Teraz jednak okazuje się, że Apple prawdopodobnie myśli o wdrożeniu polegającym na wbudowaniu solaru na stałe w obudowę swoich urządzeń. Samo-ładujący się iPhone, iPod, iPad to przyszłość. Na tę chwilę technologia ta jest jeszcze zbyt mało ‚zminiaturyzowana’ aby tak mały solar mógł dostarczyć odpowiednią ilość energii do iPada. Jak to zwykle bywa z Apple, byle czego na rynek nie wpuszczą. Prawdopodobnie Apple nie tyle myśli o doładowywaniu urządzeń ale o ciągłości polegającej na całkowitym ładowaniu przy wykorzystaniu światła słonecznego. Dałoby to całkowitą niezależność od okablowania bo jak wiadomo już iOS 5 wprowadza synchronizację po Wi-Fi. Szykuje się niesamowita rewolucja jednak najprędzej w 2012 roku czyli dla iPada 3 czy iPhone 6. Jest to jednak bardzo optymistyczna wersja gdyż w ostatnim czasie większość tego typu nowości zalicza całkiem niezłe spóźnienia. Przykładów można mnożyć na pęczki a ja celowo nie podam żadnego, żebyście mogli spokojnie przejrzeć archiwalne posty i odświeżyć swoją pamięć. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Jaki wpływ mogłoby to mieć na lifestyle? Zostaw parę słów w komentarzu.

Pamiętaj także o subskrypcji. Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...