Uwaga na iOS 4.3.4 !

To było do przewidzenia. Co prawda zajęło to firmie Apple nieco dłużej niż w zeszłym roku jednak efekt końcowy jest ten sam – Apple wydaje oprogramowanie iOS 4.3.4, które jest w rzeczywistości tym samym co iOS 4.3.3 jednak z załataną luką, którą wykorzystywał JailbreakMe 3.0 do wykonania Jailbreaka na naszych urządzeniach…

współpracujących z iOS 4.3.3. UWAGA! Jeśli posiadasz Jailbreak NIE aktualizuj oprogramowania do iOS 4.3.4! Na tę chwilę nie ma możliwości wykonania Jailbreaka iOS 4.3.4! Ci co posiadają na swoim iPadzie oprogramowanie iOS 4.3.3 wraz z Jailbreakiem zrobionym za pomocą JailbreakMe.com nie muszą się jednak martwić o bezpieczeństwo. Hakerzy, którym zależy na promowaniu operacji Jailbreak załatają bowiem tę lukę za Stevea Jobsa prostym ‚Essential Upgrade’ dostępnym w Cydii zaraz po wykonaniu Jailbreaka. Wygląda to mniej więcej tak:

Po wejściu do Cydia Store pojawia się komunikat o upgrade. Upgrade Essential to aktualizacja obejmująca wyłącznie pliki, które załatają lukę w systemie (w innych wypadkach ten specyficzny trym upgrade aktualizuje wyłącznie pliki Cydii). Complete Upgrade (zalecane) to rzecz jasna aktualizacja wszystkiego co wymaga aktualizacji łącznie z Upgrade Essential.

Klikamy ‚Confirm’ i po krótkiej chwili możemy cieszyć się zaktualizowanym iOS, odpornym na ataki z wykorzystaniem luki, która posłużyła do wykonania Jailbreaka.

A gdy wszystko pójdzie dobrze pamiętaj o subskrypcji. Kliknij ‚Lubię to’, obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‚Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów. Dzięki!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...