iPad 2 Jailbreak dla iOS 4.3.3 (JailbreakMe 3.0) [Wideo]

Jakiś czas temu podaliśmy informacje o tym, że haker Comex pracuje nad nowym JailbreakMe w wersji 3.0 dla iPad 2 z iOS 4.3.3 (Jailbreak dla iPad 2 już niebawem!). Po dwóch tygodniach całkowitej ciszy bez jakiegokolwiek odzewu ze strony Comexa osoba podająca się za developera i testera nowego JailbreakMe opublikował sposób…

na wykonanie JB na iPad 2. Teoretycznie powołuje się on na sposób Comexa jednak do końca nie wiadomo czy jest to bezpieczny sposób na JB. W chwili obecnej metoda obiega świat i jak na razie nikt nie zgłosił problemów z jej funkcjonowaniem. Wszystkich, którzy nie boją się eksperymentów (tak jak AppleiPads) zachęcamy do sprawdzenia poniższej metody. Innych, którzy wolą oficjalne wydania prosimy o cierpliwość. Być może niedługo Comex pokaże nam swój sposób na stronie JailbreakMe. Być może będzie to ten sam sposób a wyżej opisana akcja jest jedynie próbą sprawdzenia zaufania jakim wierni użytkownicy Jailbreaka darzą ‚wiodącą’ grupę znanych postaci z hakerskiego półświatka. Tak czy inaczej głęboko wierzę, że komuś przyda sie niżej opisywany przeze mnie sposób na wykonanie nieautoryzowanego Jailbreaka o ile to nie jest jakiś oksymoron (trudne słowo) bo czy może istnieć coś takiego jak autoryzowany Jailbreak skoro Jailbreak jest nieautoryzowaną interwencją w system plików? Pozostawiam to do osobistego rozważenia a tym czasem poniżej instrukcja.

Krok 1: Uruchom Mobile Safari i przejdź przez do adresu URL użytego na poniższym filmie

Krok 2: Gdy już to zrobisz, kliknij na pliku PDF dostępnym do ściągnięcia. Safari powinno automatycznie się wyłączyć, to zupełnie normalne. Powinieneś zobaczyć ikonę Cydii na ekranie głównym, z takim samym paskiem postępu jak to ma miejsce przy pobieraniu dowolnej innej autoryzowanej aplikacji.

Krok 3: Po wykonaniu czynności Cydia zniknie. Uruchom ponownie iPada 2. Może to potrwać nie co dłużej niż zwykle jednak wydłużone oczekiwanie pozostanie uwieńczone Jailbreakiem iPada 2 z ikonką Cydii na ekranie głównym.

Mimo wszystko nawet gdy już jesteś zdecydowany (żeby nie było!) pamiętaj, że wyżej wykonaną modyfikację jak również każdą inną dostępną na AppleiPads.pl wykonujesz na własną odpowiedzialność. Zwróćmy również uwagę na komentarz MuscleNerd’a (rzecznik prasowy Dev-Teamu) sprzed kilku chwil dotyczący tego dlaczego Comex zwleka z wydaniem JailbreakMe 3.0

Gdy już wszystko pójdzie dobrze pamiętaj o subskrypcji. Kliknij ‚Lubię to’, obserwuj AppleiPads.pl na Blipie, Twitterze, Flakerze, Facebooku lub przez RSS. Każda ‚Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

UPDATE #1 JailbreakMe 3.0 oficjalnie bardzo blisko

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...