Jailbreak dla iPad 2 już niebawem!

Tak jest! Napiszmy trochę w temacie powszechnie znanym i lubianym. Iluż nas jet tych, którzy swoje urządzenia pokochali na tyle aby rozwijać ich możliwości. Na to właśnie pozwala nam Jailbreak. Personalizacja wyglądu, możliwość pobierania plików, edycja ukrytych ustawień systemowych…

czy obejście simlocka to tylko kilka jego możliwości. Wiemy również, że Jailbreaka dla iPad 2 jeszcze nie ma. Wiemy również o tym, że Pierwszy Jailbreak dla iPad 2 – GeoHot podnosi rękawicę może nie być pierwszym Jailbreakiem dla iPada 2. Wygląda bowiem na to, że Comex (jeden z aktywniejszych hakerów Dev-Teamu) szykuje się do wydania kolejnej wersji JailbreakMe.com o czym poinformował na swoim Twitterze.

Dlaczego wielu wydaje się, że Comex wszedł pomiędzy rywalizujących ze sobą GeoHot i P0sixninja? (czyt. Pierwszy Jailbreak dla iPad 2 – GeoHot podnosi rękawicę) Otóż niestety to bardzo mylne co niektórzy o tym myślą. Geo i Ninja założyli się, który z nich wcześniej wyda Jailbreak w oparciu o dziurę znalezioną w bootromie urządzenia (aka. Bootrom Exploit). Znalezienie takiej sposobności pozwala na dożywotnie hackowanie urządzenia ze względu na fakt, że dziura w bootromie to błąd zabezpieczeń hardware’owych, którego nie da się naprawić aktualizacją oprogramowania. Jest to Jailbreak o półkę wyżej niż ten, który jest przygotowywany przez Comexa.

Nie mniej jednak nie można Comexowi odejmować zasług gdyż jego autorski projekt JailbreakMe.com (mimo iż typ Jailbreaka to tzw Userland Jailbrek – wykorzystujący lukę w danym iOS, którą można szybko naprawić poprzez aktualizację) to w wielkim skrócie strona internetowa, która sama wykona Jailbreak na naszym urządzeniu i zainstaluje Cydię. Nie byłbym sobą, gdybym nie przypomniał w jaki sposób działa JailbreakMe Comexa. Otóż sposób dla wielu wydaje się przynajmniej tak magiczny jak teleportacja, psychokineza czy wiele innych tego typu zjawisk. JailbreakMe wykorzystuje błędy w sposobie przetwarzania plików PDF przez przeglądarkę Safari Mobile zainstalowaną na naszym iPadzie 2. W ten sposób, w ukryciu wchodząc na stronę JailbreakMe.com wykonując znane Slide to Jailbreak dochodzi do ukrytego pobrania pliku PDF, w którego interpretacja przez przeglądarkę Mobile Safari uruchamia instalator Cydii. Skąd wiemy, że tak będzie i tym razem w kolejnej odsłonie JailbreakMe? Wystarczy wejść na stronę JailbreakMe.com i przyjrzeć się zamieszczonej tam fotce i zastanowić się cóż takiego autor miał na myśli:

Mam nadzieję, że szybko będę mógł poinformować wszystkich o możliwości wykonania Jailbreaka nową metodą. Kiedy tylko będzie to możliwe na AppleiPads.pl ukaże się tutorial dotyczący iPad 2 Jailbreak.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...