iCloud, iOS 5, Mac OS X Lion – Rewolucji niepotrzebny nowy iPhone?

Dokładnie w poniedziałek 6 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego rozpocznie się doroczna konferencja WWDC, na której Apple od 4 lat nieprzerwanie zapowiadało nadejście nowego iPhone. Tym razem jednak postanowiono odwrócić bieg wydarzeń i wrócić do korzeni. iPhone to już nie tylko…

iPhone tylko aż iPhone. iPhone stał się na tyle ważnym urządzeniem, że nie trzeba promować jego premiery wielką, doroczną konferencją. Być może Apple wychodzi z założenia, że teraz można już promować nową konferencję premierą nowego iPhone. Przesunięcie premiery iPhone było prawie, że pewne po tym jak Apple zdecydowało się przesunąć premierę białego iPhone.

Jeśli chodzi o Mac OS X Lion to po przetestowaniu wersji dla developerów mogę napisać, że szykuje się prawdziwa rewolucja. Testowałem developer preview kilka godzin i za każdym razem jak wracałem na swojego Snow Leo brakowało mi wielu nowości. Nie mogę się już doczekać odwróconego przewijania stron ‚jak w iPadzie’ czy też Dashboard’u w stylu iPadowego Spotlight a także zupełnie nowego podejścia do Findera. Tak dużo w tym iPada aż miło.

Kolejnym i prawdopodobnie najważniejszym, moim zdaniem tzw. ‚One more think’ podsumowującym cała treść konferencji będzie prezentacja iCloud. W zasadzie nie wiadomo co to jest. Niektóry mówią, że serwis inni, że usługa, jeszcze inni, że urządzenie wspomagające domową sieć lub oprogramowanie działające na naszym Macu (to ostatnie mogłoby być prawdopodobne zważywszy na fakt promocji nowego OS X). Co by to nie było na pewno będzie rewolucyjnym podejściem do wymiany multimediów. iCloud to Multimedialna Chmura prawdopodobnie realizująca po części założenia korporacyjne Steve’a Jobsa co do Multimedialnego Koncentratora, który od zawsze chciał stworzyć. Czyżby iCloud miałby być Koncentratorem Multimedialnym Steve’a Jobsa?

Co to jest Koncentrator Multimedialny Steve’a Jobsa?

Dawno temu gdy pojawiły się pierwsze ‚niekomputerowe’ urządzenia Apple (drukarki, iPody etc.) Steve wspomniał coś o Multimedialnym Koncentratorze. Miało to być ‚coś’ co połączy idealnie w multimedialna uzależniona wzajemnie od siebie jednostkę wszystkie urządzenia Apple w taki sposób, że użytkowanie i wymiana danych pomiędzy urządzeniami stanie się dziecinnie prosta i szybka. Apple od zawsze wyglądało w przyszłość w tematyce multimediów. Czyżby teraz szykowało się to na co Steve pracowała całe swoje życie? Czy iCloud to pierwszy projekt rewolucyjnego Multimedialnego Koncentratora?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...