iPad 2 w sieci Play czyli Gruszka pisze o Jabłkach (+18)

Absolutnie niezwykły, wyluzowany, bezpośredni, miły, pewny siebie i moim zdaniem zdecydowanie najlepszy rzecznik prasowy wśród polskich firm telekomunikacyjnych Pan Marcin Gruszka opublikował niedawno na blogu Paly ‚niesamowitą’ informację o tym, że tak jak z abonamentem…

 

…można w Playu dostać telefon można również otrzymać iPada lub iPada 2. Zapomniał jednak wspomnieć, że jest to całkowicie nieopłacalne w przypadku najniższej cenowo oferty. Zobowiązując się w Playu na 24 miesiące z planem 5GB za iPada 16 GB Wi-Fi + 3G będziemy musieli zapłacić w salonie 2799 zł (!). Możemy zaoszczędzić 100 zł jeśli swojego zakupu dokonamy przez sklep internetowy jednak w dalszym ciągu cena nie będzie satysfakcjonująca – 2699 zł. Nieco lepiej sprawa wygląda dla każdego z wyższych zobowiązań czy to czasowych czy finansowych jednak konkluzja jest jedna – Po co wiązać się umową i przepłacać za iPada skoro samego iPada 2 możemy kupić u polskich resellerów za mniejsze pieniądze?

…a i ofert internetu mobilnego na rynku nie brakuje – ten z Play wydaje się być całkiem niezły. Reasumując w najlepszym wypadku możemy zaoszczędzić 250 zł przy założeniu, że więcej jak 5GB nam nie trzeba (69 zł miesięcznie).

Sprawa się jednak komplikuje gdy zaczynamy rozmawiać z konsultantem eShopu, który twierdzi, że:

Taryfa z iPad 2 jest wyłącznie dla stałych klientów a zamówienie można złożyć jedynie w salonie.

Jak zatem zaoszczędzić? Kupujemy iPada 2 u resellerów a potem zamiast przepłacać dodatkowo na internecie wiążemy się zobowiązaniem 12 miesięcznym w Play Online All Inclusive np. za 49 zł (7GB) lub 39 zł (4GB).

Jeszcze małe podsumowanie oszczędności:

Do powyższych rozliczeń Do It Yourself wzięliśmy pod uwagę pakiet internetowy za 49 zł (7GB). Analogicznie przy wyliczeniach dla pakietu za 39 zł zaoszczędzilibyśmy dodatkowe 240 zł co w sumie daje 970 zł taniej od oferty Play Online Box.

Marcin Gruszka na blogplay podsumował ofertę w taki sposób: hmmm ciekawe kiedy oferta zniknie z magazynu 😉 – Czy ten uśmiech to ironia?

Źródło: http://blogplay.pl/2011/05/ipad2-w-play-w-ofercie-play-online-box/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...