[HOW TO] Mirroring dla iPada 1 generacji?

Wiadomo, że iPad 2 wraz ze specjalnym Connectorem umożliwiającym przejście na telewizor cyfrowy lub monitor komputera pozwala na przeniesienie obrazu z iPada. Dlaczego oryginalny iPad 1 generacji został tej możliwości pozbawiany? To smutne, jednak Apple nie lubi… osłabiać autonomii nowych urządzeń poprzez wdrażanie nowych technologii na starsze typy mimo iż większość z przytaczanych w domyśle funkcji z powodzeniem może funkcjonować na słabszym sprzęcie gdyż w rzeczywistości nie są tak obciążające. Podobnie jest w przypadku tytułowego Mirroringu. Poniżej jednak zamieszczamy sposób, dzięki któremu posiadacze oryginalnego iPada 1 będą mogli również skorzystać z tej opcji. Żeby było zabawniej nie jest to wcale skomplikowana procedura pod warunkiem, że jesteś czytelnikiem AppleiPads od dłuższego czasu. Na łamach tego bloga publikowano już kilkukrotnie podobne zmiany, jeśli tylko bacznie śledziłeś pojawiające się treści z pewnością sobie poradzisz. Przejdźmy do rzeczy.

Obowiązkiem dla każdej tego typu modyfikacji jest posiadanie Jailbreaka na iPadzie i w tym wypadku iOS 4.3.1. Za pomocą dowolnego programu do przeprowadzania edycji plików systemu operacyjnego należy wyedytować plik K48AP.plist znajdujący się pod adresem system/library/coreservices/springboard.app na twoim iPadzie.

Jeśli dysponujesz edytorem plików plist utwórz w pliku K48AP.plist nową wartość:

Nazwa: display-mirroring
Typ: boolean
Wartość: włączony

Jeśli jednak nie posiadasz edytora plików *.plist możesz wyedytować plik zwykłym edytorem tekstu dodając w pliku analogiczną frazę dla wartości boolean czyli:

<key>display-mirroring</key>
<true/>

Zapisz zmiany w pliku i zrestartuj iPada. Od tej chwili możesz cieszyć się Mirroringiem jak w iPadzie 2. Powodzenia!

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...