Migracja z iPad 1 do iPad 2

Migracja to bardzo prosty proces, który może się odbyć dzięki wspaniałości iTunes. Wielu początkujących, raczkujących w tematyce użytkowników nie może się nadziwić temu jak Apple skomplikowało proces wgrywania czegokolwiek do swoich… urządzeń. Tak naprawdę gdy już pomedytujemy nad wielkim jabłkiem to okaże się, że synchronizacja to najlepsze co można wymyślić dla tego typu urządzeń. Proces nauki polega na pokonaniu utartych przez „pokolenie widowsowe” szlaków i dotarcie do zupełnie nowej dewizy zarządzania multimediami spod znaku Apple. Wiem, że wielu z was nie przekonam do tego sposobu myślenia mimo wszystko podejmuję próbę. Przejdźmy jednak do rzeczy. Dzięki procesowi synchronizacji możemy za pomocą iTunes i odrobiny czasu przenieść dosłownie wszystko z iPada 1 generacji do iPada 2 generacji. Jest to zdecydowanie najważniejszy plus synchronizacji. Po przeprowadzeniu procesu według poniższych wytycznych na naszym iPadzie 2 generacji dosłownie wszystko będzie takie jak na iPadzie 1 generacji. Ustawienia regionalne, konfiguracje programów, konta pocztowe, konto Facebook, NK, fotki, utwory w iPodzie a nawet tapeta czy ustawienie ikon na SpringBoardzie. Jak zatem poradzić sobie z tym prostym procesem?

1. Zarchiwizuj swojego iPada 1 Generacji postępując tak jak na zdjęciu poniżej

2. Proces może potrwać u niektórych dłużej u niektórych bardzo krótko w zależności od ilości zmian od ostatniej synchronizacji

3. Po ukończonym procesie archiwizacji danych odłącz iPada 1 generacji i podłącz iPada 2 generacji

4. Po podłączeniu nowego iPada 2 mniej więcej podobny obraz:

5. Wybierz przywrócenie ustawień sygnowane „drugą kropką” i zastosuj zmiany.

6. Uzbrój się w cierpliwość.

7. Po zakończeniu procesu synchronizacji twój iPad 2 swoją zawartością będzie do złudzenia przypominał iPada 1 generacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...