iPad 2 – Studniówka

Według raportu Digitimes, Apple rozpocznie wysyłkę iPada 2 pod koniec lutego 2011 r. – prawie 100 dni od teraz. Prawdopodobnie pod koniec stycznia, około 27 dnia miesiąca zostanie uruchomiona przedsprzedaż na… stronach Apple i u oficjalnych Resselerów (np. w Polsce). Początkowo planuje się produkcje w wysokości 400-600 tysięcy sztuk. Jeśli sprzedaż okaże się tak samo trafiona jak w przypadku wersji pierwszej iPada, produkcja zostanie zakrojona na szeroką skalę. Wielu z nas może pomyśleć skąd w Apple taka ostrożność z produkcją odświeżonej wersji iPada? Apple absolutnie nie obawia się spadku popularności urządzenia jednak pojawia się problem nasycenia rynku. iPad jest nowością i jego producent nie wie jeszcze jaki odsetek zainteresowanych będzie chciał kupić nowszą wersję iPada i czy przypadkiem większość nie będzie wolała kupić starszej wersji.. taniej.

Czego zatem możemy się spodziewać po uaktualnieniu hardware iPada? Czym może nas zaskoczyć Apple?

Firmware – to z cała pewnością serce każdego urządzenia Apple. Interfejs jest bardzo długo testowany i każda niedogodność użycia, nieintuicyjność etc. jest usuwana. Nowe ‚featuresy’, które będą wspierane tylko w nowym urządzeniu to już rzecz, do której mogliśmy się przyzwyczaić w naszych iPhone‚ach (np. Update 4.1 wprowadzał zdjęcia HDR tylko do iPhone 4).

FaceTime – to już nie jest tylko spekulacja – to pewnik. Choćby Steve się zarzekał przed konferencją, że nie będzie FT dla iPada to i tak fani wiedzą swoje. Z całą pewnością – będzie przednia kamera. Jedyna nad czym trwają jeszcze spekulacje to kamera w tylnej obudowie. Wielu mówi, że Apple wdroży takie rozwiązanie. Naszym zdaniem nie będzie tylnej kamery w iPadzie jeszcze przez długi czas, kto wie czy kiedykolwiek. Opieramy się tu o szczególną dbałość Jobsa o odczucia klienta. Z całą pewnością nie będą najwspanialsze gdy będzie trzeba zrobić zdjęcie czymś tak dużym jak iPad.

– Żyroskop o trzech stopniach swobody – w obecnej wersji jest akcelerometr, który Apple sukcesywnie wymieniło najpierw w iPhone 4, później w nowym iPodzie touch. Z całą pewnością trafi również do iPada 2. W innym wypadku Apple naraziłoby się na sporo głosów krytyki ze strony mediów i wielu niepotrzebnych pytań, z których należałoby się tłumaczyć. Dlaczego gorszy akcelerometr nie miałby być wymieniony na lepszy zdaniem Jobsa żyroskop? Steve jest osobą niezwykle konsekwentną i nie cofa swoich publicznych wypowiedzi. Żyroskop będzie w 100% w nowym iPadzie 2.

Bateria nowej generacji – swojego czasu wiele można było przeczytać na temat nowych technologii zasilania, którym Apple bardzo skrupulatnie się przygląda. Nie jest to pewne jednak jest pewna opcją. Bateria może być lepsza jednak niekoniecznie. Apple może twierdzić, że obecne rozwiązanie jest wystarczająco dobre.

Retina Display – Kompletny obowiązek ze strony Apple. Retina w iPhone, Retina w iPodzie. Retina na 100% będzie w iPadzie 2.

Z tymi informacjami, każdy kto planuje wydać 499 dolarów czy 2099 zł na iPada powinien się poważnie zastanowić czy nie warto poczekać stu dni do oficjalnej premiery nowego iPada. Już wcześniej w jednym z artykułów dywagowaliśmy na ten temat. Naszym zdaniem późne wdrożenie urządzenia na polskim rynku jest dosyć krzywdzące właśnie z racji faktu, że za niedługo będzie można kupić za te same pieniądze lepszą, nowszą, uaktualnioną wersję. Oczywiście najbardziej pokrzywdzeni będą jak zwykle najmniej poinformowani czyli jednym słowem ci, którzy jeszcze nie trafili na AppleiPads.pl.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...