Nowy album Gorillaz został zrobiony na iPadzie!

Nie od dziś wiadomo, że Gorillaz to nie zespół muzyczny czy instrumentalny. Gorillaz to dwójka wspaniałych artystów, którzy swoją muzykę tworzą w całości na komputerze. Tym razem postanowili zaskoczyć i zapewne przysporzyć sobie jeszcze większego zainteresowania. Niedawno jeden z artystów przekazał informację do mediów o tym, że najnowszy… album, który ukaże się w sprzedaży przed nadchodzącymi świętami został w całości stworzony na iPadzie! Twórcy mówią, że zakochali się w tym urządzeniu gdyż są w stanie komponować w każdej wolnej chwili.

„Do tej pory przechadzając się ulicą każdy ciekawy beat czy motyw muzyczny, który wpadł do głowy był szybko zapominany. W ten sposób traciliśmy całe mnóstwo inspiracji. Dzięki iPadowi jesteśmy w stanie w każdych okolicznościach zatrzymać się na chwilę i każdą inspirację w jednej chwili zapisać w postaci dźwięków. iPad jest niesamowity.”

Ich drugi album otrzymał status podwójnej platyny. Trzeci – „Plastic Beach”, ukazał się na początku tego roku. Czwarty jest w drodze.

„Zrobiliśmy to na iPadzie – Mam nadzieję, że będzie to pierwszy rekord sprzedanych płyt stworzonych dzięki iPadowi”

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...