iPad najszybciej sprzedającym się urządzeniem na świecie!

Według raportu CNBC, iPad stał się najszybciej przyjętym do obrotu „nietelefonicznym” sprzętem elektronicznym w historii. Apple sprzedało ponad 300.000 iPadów w pierwszym dniu, a po zaledwie 28 dniach, sprzedaż osiągnęła milion sztuk.

Trzy miliony egzemplarzy sprzedano w pierwszych 80 dniach po jego wydaniu w kwietniu, a jego obecne tempo sprzedaży to około 4,5 miliona sztuk na kwartał, zgodnie z raportem Bernstein Research.

Według analiz iPad ma wyprzedić konsole do gier do gier i zwykłe telefony komórkowe, aby stanąć na dumnym 4 miejscu w kategorii elektroniki użytkowej z szacowaną sprzedażą na ponad 9 miliardów dolarów w 2011 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie w pierwszej trójce znajdują się telewizory, inteligentne telefony i laptopy.

Bernstein Colin McGranahan sugeruje również, że iPad może przysłużyć się do tzw. „kanibalizmu” czyli szeroko pojętego odwracania uwagi, zapatrzonych w inne produkty klientów. Jednym słowem jeśli ktoś chce na niego wydać 500-600 dolarów to z pewnością będzie to opóźniało zakup innych urządzeń.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...