iOS 4.2 dla iPad – Prezentacja Wideo nowego Firmware

Firma Apple ogłosiła niedawno na swojej konferencji długo oczekiwany Firmware Update iOS 4.2 dla iPada. Instalacja nowego softu niesie za sobą mnóstwo nowych funkcji takich jak wielozadaniowość, foldery, drukowanie, Airplay, Game Center i wiele innych. Aktualizacja z pewnością sprawi, że iPad stanie się… jeszcze bardziej pożądany kiedykolwiek wcześniej. Poniżej znajduje się krótki opis nowości a pod koniec możemy się zapoznać z prezentacją nowego softu na iPadzie prowadzoną przez Steve’a Jobsa.

Wielozadaniowość
To chyba najbardziej oczekiwana funkcja w iPadzie. Można szybko przełączać się pomiędzy aplikacjami bez utraty jakichkolwiek wyników lub utraty energii baterii!
*
Katalogi
Foldery umożliwiają uporządkowanie aplikacji, co pozwala na dobrą organizację i szybki dostęp. iOS sam podaje proponowaną nazwę folderu na podstawie typu aplikacji znajdujących się wewnątrz.
*
Druk
Tego naprawdę brakowało iPadowi! Dzięki tej nowej funkcji, sporządzone wcześniej dokumenty w programach pakietu iWork czy w QuickOffice można z powodzeniem za pomocą sieci Wi-Fi wysłać do drukarki. Maile, zdjęcia, krótkie notatki- drukuj wszystko na co masz ochotę.
*
Game Center
Game Center jest doskonałym sposobem na śledzenie osiągnięć swoich znajomych w różnych grach. Można także zagrać mecz z przyjaciółmi w trybie multiplayer. Z całą pewnością jest to świetny sposób na zapewnienie sobie doskonałej rozrywki na wiele godzin. Innymi słowy – pełna sieć społecznościowa dla graczy.
*
Airplay
Dzięki Airplay, możemy bezprzewodowo przesyłać strumień wideo, audio czy nawet zdjęcia z iPada, iPhone i iPod touch do nowego Apple TV.
*
Universal Mail
Zobacz wiadomości z wszystkich kont w jednolitej skrzynce odbiorczej! Organizuj wiadomości w wątki i otwieraj załączniki w innych aplikacjach.
*
Znajdowanie tekstu na stronach internetowych
Coś czego nam bardzo brakowało – przeszukiwanie zawartości strony internetowej pod kątem słów kluczowych. Często zdarza się tak, że szukając danej frazy w Google, wchodzimy na stronę gdzie jest bardzo dużo tekstu. Gdzieś pośród tego tekstu znajduje się poszukiwana przez nas informacja. Od teraz w Safari będzie można wyszukiwać fraz na stronach internetowych, które zostaną podświetlone jak tradycyjnym Safari.
*
Pełną listę funkcji iOS 4 dostępna jest tu: Funkcje iOS 4. iOS 4 dla iPada będzie dostępny w listopadzie br.
*
Już teraz możecie zobaczyć jak będzie się prezentował nowy Firmware Update w poniższym wideo.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...