Apple patentuje nowego iPada 2 generacji

W ostatnich dniach Apple złożyło kilka znaczących patentów dotyczących nowego iPada. Każdy z patentów zawiera obszerny opis patentowanych funkcji i właściwości jak również rysunki poglądowe. Złożone patenty obejmują przednią kamerę prawdopodobnie w celu wsparcia FaceTime, dodatkowy port wspomagający poziome dockowanie urządzenia jak i wygląd zewnętrzny. Dodatkowo jeden z patentów obejmuje wygląd docka i klawiatury bluetooth. Popatrzcie sami.

Tak prezentuje się nowy iPad

Poniżej widać wyraźnie dodatkowy port do dockowania w trybie poziomym (Landscape)

Powiększony narożnik iPada.

Narożniki ciąg dalszy – Przód jak wcześniej płaski, tył wypukły

Widok z boku

Dock z klawiaturą

Na większości zdjęć widać wyraźnie rysującą się kropkę na samej górze najprawdopodobniej symbolizującą kamerę. Należy zaznaczyć, że Apple w przeszłości składało wiele patentów, które niestety nie doczekały się realizacji. Patent oznacza, że firma rości sobie prawo do danego pomysłu zaznaczając terytorium własnego autorstwa. Takie zarejestrowanie własnego pomysłu wcale nie musi oznaczać 100% realizacji. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z postacią Steve’a Jobsa, który wielokrotnie cofał gotowe urządzenie z powrotem do fazy projektowej.

Z przedstawionych zdjęć nie wynika aby firma z Cupertino chciała w znaczny sposób zmieniać wygląd iPada. Możemy jednak twierdzić, że Apple wielokrotnie zaskakiwało nas już podczas trwania samej konferencji. Wielu fanów twierdzi, że Apple upodobni nowego iPada do iPhone 4. Nie będzie to jednak pewne do momentu iPadowego Keynote, które odbędzie się najprawdopodobniej w styczniu 2011 r.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...