Instalacja Adobe Flash na iPadzie

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że hakerowi Comex z Dev-Teamu udało się uruchomić flasha na iPadzie. Na dzień dzisiejszy chcielibyśmy zaprezentować wam jak zainstalować wtyczkę na swoim urządzeniu. Przejdźmy od razu do tematu. Na początek musimy wykonać Jailbreak iPada np. za… pomocą Spirit, którego twórcą również jest Comex. W przypadku gdy zaktualizowałeś iTunes do wersji 9.2, z którą oficjalny Spirit nie współpracuje, skorzystaj z tego Fixa (tylko dla Windows). Następnie korzystając z Cydia Store instalujemy „OpenSSH”.

Teraz podłącz iPada do komputera i upewnij się, że twój iTunes jest wyłączony. Korzystając z aplikacji Cyberduck (Mac) lub WinSCP (Windows), lub dowolnej innej, która pozwoli na wykonanie opisywanej czynności, połącz się z iPadem poprzez SSH wprowadzając jako dane: Adres sprawdź wchodząc w Ustawienia iPada -> Wi-Fi -> Niebieska strzałka obok podłączonej sieci -> Adres IP, Nazwa użytkownika: root, hasło: alpine.

Jeśli aktualnie nie mamy dostępu do sieci Wi-Fi, możemy to zrobić korzystając z połączenia iPada poprzez USB z naszym komputerem. Najpierw jednak aby skorzystać z tej opcji powinniśmy zainstalować pakiet afc2add korzystając z dobrodziejstw Cydia Store. Po instalacji powyższego pakietu możemy skorzystać z programu iPhone Explorer dla Mac lub Windows, który umożliwi nam przeglądanie i modyfikowanie systemu plików iPada (iPhone również).

Teraz, gdy już wiemy jak, wejdźmy do katalogu /var/root/Media i utwórzmy katalog Cydia a w nim kolejny AutoInstall. Do nowo utworzonej ścieżki /var/root/Media/Cydia/AutoInstall/ należy skopiować plik Frash-0.01.deb.

Po wykonaniu tych czynności pozostaje nam tylko ponownie uruchomić iPada. Po ponownym uruchomieniu Cydia automatycznie zainstaluje nam Frash. Teraz możemy się już cieszyć flashem na naszym iPadzie. Jego obsługa jest nieco inna niż w przypadku standardowego użytkowania flasha na tradycyjnym komputerze. Aby dany obiekt został pobrany i zaczął działać, należy go wcześniej uaktywnić poprzez kliknięcie w czerwony logotyp Adobe Flash. Dokładne działanie przedstawia poniższy film.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...