iOS 4 dla iPad, iPhone 4, iPhone 3GS i iPhone 3G

Wielkiej zmiany może i nie ma choć w świecie Apple choćby najmniejsza nowinka jest bardzo ważna. Zapowiadany od iPad Keynote iPhone OS 4.0 zmienił dziś podczas konferencji WWDC 10 nazwę na iOS 4. Przyjrzyjmy się wszystkim dobrodziejstwom, które przy okazji prezentacji nowego iPhone 4 przedstawił światu Steve Jobs…

Teraz możesz uruchomić ulubione aplikacje innych firm i natychmiast przełączać się między nimi – bez spowalniania wykonywania aplikacji lub zbytniego zużycia baterii bez potrzeby.

Organizowanie w folderach aplikacji z prostotą „przeciągania i upuszczania”. Szybszy dostęp do ulubionych oraz przeglądanie i zarządzanie do 2160 aplikacjami.

Oglądaj wiadomości z wielu kont w jednej skrzynce odbiorczej, organizuj wiadomości w wątki, otwieraj załączniki w innej aplikacji etc.
Więcej niż doskonały czytnik ebook, iBooks jest niesamowitym miejscem do przeglądania oraz zakupu książek, w dzień i w nocy.
Na iOS 4 można tworzyć własne listy utworów bezpośrednio na iPhone i po synchronizacji z iTunes cieszyć się nimi również na komputerze.
Długo oczekiwana funkcjonalność. Nareszcie możemy zbliżyć się do fotografowanego obiektu aż 5-ciokrotnie.
Podczas nagrywania wideo, dotknij ekran w odpowiednim miejscu, aby wybrać, na czym kamera ma się skoncentrować aby ustawić ostrość.
Teraz Photos został wyposażony w funkcjonalności znane nam z iPhoto na komputerze Mac. Możesz przeglądać zdjęcia na podstawie ich rozmieszczenia na mapie lub wyszukiwać zdjęć po twarzach na nich zawartych.
Możliwość zmiany tapety w tle to drobna ale ciesząca oko zmiana. Dla wielu posiadaczy iPhone, iPod po Jailbreak’u nic nowego jednak natywne wsparcie to zawsze co innego niż dostarczany do tego program.
Podaruj aplikację na prezent 🙂
Wbudowany moduł sprawdzania pisowni działający w aplikacjach (np. Mail, Notatki etc)
iOS 4 umożliwia nam podłączenie zewnętrznej klawiatury Bluetooth.
Nie wszystkie z przedstawionych funkcji sprawdzą się na iPadzie z racji faktu, że oprogramowanie zostało zaprezentowane przy okazji premiery nowego iPhone 4. Takie rzeczy jak Zoom w aparacie kompletnie w iPadzie się nam nie przydadzą gdyż nie dysponujemy aparatem. Możliwość zmiany tapety nie jest z kolei niczym nowym. Powyższy artykuł to tylko skrót najważniejszych informacji na temat iOS 4. Pełną funkcjonalność poznamy dopiero 21 czerwca b.r. gdyż wtedy iOS 4 będzie miał swoją premierę… Niestety nie dla iPada. Premiera będzie dotyczyła wyłącznie urządzeń takich jak iPod touch i iPhone 3G, iPhone 3GS i iPhone 4. Premiera dla iPada nastąpi dopiero na jesieni. Kiedy dokładnie – nie wiadomo. Krzepiącym jest jednak fakt, że zapowiadane uaktualnienie będzie bezpłatne dla wszystkich urządzeń tak więc i iPad się załapie na darmowy Firmware Upgrade.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...