Gmail dla iPada

Google ogłosił, że zamierza rozwijać interfejs Gmail w formacie pasującym do iPada, w oparciu o HTML5 czyli dokładnie tak jak sobie tego życzył CEO Apple Steve Jobs. Google stworzył dwukolumnowy interfejs podobny do innych utworzonych przez Apple – Jesteśmy w posiadaniu nowego, eksperymentalnego interfejsu użytkownika dla iPada. Prace nad różnymi interfejsami rozpocząliśmy w ubiegłym roku dla urządzeń takich jak……iPhone czy Android. Wszystkie działają w oparciu o zaawansowane funkcje HTML5. Urządzenia, dla których dedykujemy nowy interfejs mają duże ekrany, przy czym iPad daje nam jeszcze więcej miejsca na innowacje gdyż jego wyświetlacz jest po prostu imponujący. Stworzyliśmy dwie kolumny panelu – widok listy wiadomości po lewej i treść wiadomości po prawej stronie.

Użytkownicy iPada będą automatycznie przekierowywani do nowego formatu poczty, zaraz po wejściu na stronę gmail.com. Będzie oczywiście możliwość przełączenia na standardowy – komputerowy wygląd Gmaila jednak zapewniamy, że nie będzie to konieczne.

Google zamierza promować nie tylko swoja pocztę ale i inne swoje usługi. Z tej okazji jakiś czas temu zostały dostosowane już aplikacje YouTube i Google Maps czym Apple nie omieszkał się pochwalić już podczas Keynote 27 stycznia br. Warto zwrócić uwagę, że większy wyświetlacz dostarcza nie tylko większą rozdzielczość ale i stwarza większe możliwości na co Google zwróciło uwagę wyposażając iPadowe Google Maps w funkcję Teren, która według firmy nie zdałaby egzaminu w iPhone czy iPodzie.

A oto jak wygląda nowy Gmailowy interfejs do iPada:

macrumors.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...