Sprzedaż iPada: Trzykrotne przekroczenie oczekiwań!

Inwestor Village AAPL (Apple) zauważył, że liczba zamówień na iPada, od 25 000 na godzinę w piątek, spadła do ok. 1 000 na godzinę w ciągu reszty weekendu. Łączna sprzedaż w ciągu minionego weekendu została oszacowana na 152 000. Żeby było trochę zabawniej analitycy Apple spodziewali się sprzedaży weekendowej na poziomie 50 000 sztuk.

Pan Elmer-DeWitt zauważył, że „Tello jest znana w kręgach inwestorów Apple z dokonywania prognoz z kwartalnych przychodów i zysków spółki, które są często lepsze, niż te publikowane przez profesjonalnych analityków.” Wyjaśnił dalej na jakich podstawach oparł swoje analizy.

Pan Tello powiedział, że „W trzy tygodnie Apple może oczekiwać nie więcej niż pół miliona zamówień.”

Szacuje on, że kupujący preferują model WiFi+3G w stopniu 2:1 w porównaniu z modelem, który nie posiada 3G. Procent zleceń na poszczególne pojemności 16GB, 32GB i 64GB rozłoży sie mniej więcej jednakowo. Jednak Pan Elmer-DeWitt powiedział, że weekend, zaraz po piątkowym boom’ie zauważył wzrost zainteresowania wersjami 64GB, co dało mu sprzedaż na poziomie 35 proc.

Pan Tello, i jego koledzy proszą kupujących o przesyłanie im szczegółów zamówień co pomoże w dalszym ciągu śledzić sprzadaż. Proszą o przesyłanie maili na ipadsales10@gmail.com zawierające trzy ostatnie cyfry z numeru zamówienia, liczbę zamówionych iPad’ów, strefę czasową, w której znajduje się zamawiający, pojemność pamięci i to czy zamawiamy iPada z modułem 3G czy z samym WiFi.

(Źródło: MacObserver)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...