Piątek: Rusza przedsprzedaż iPad’a

To „magiczny” i „rewolucyjny” dzień. To właśnie dziś użytkownicy mogą zakupić na stronach Apple Store ten produkt, o który w ostatnich tygodniach tyle szumu. Jednocześnie jest to pierwszy dzień początku oczekiwania na ten cudowny produkt bowiem każdy komu uda się stanąć w internetowej kolejce po najnowszy produkt Apple skazuje się na straszliwe męki, trzytygodniowego oczekiwania za premierą. Jak by tego było mało nie jest to koniec męczarni gdyż Apple ustaliło……datę 3 kwietnia (data premiery) jako datę wysyłki iPad’ów do ich prawowitych właścicieli.

Jak szybko będzie można otrzymać iPad’a zamówionego w tym dniu?
Jakie modele można kupić teraz a jakie w późniejszym terminie?
Która wersja iTabletu najlepiej do ciebie pasuje?
Na te i inne pytania postaramy się udzielić szczegółowych odpowiedzi.

Co dokładnie mogę dziś zrobić? Od dnia dzisiejszego trwa przedsprzedaż iPad’ów. Od dziś można go zamawiać osobiście przez Apple Store lub autoryzowanym sklepie Apple lub poprzez stronę internetową danego oddziału. Niestety nie można tak po prostu wejść do sklepu i wyjść z jedną sztuką nowego produktu lub zamówić i oczekiwać kuriera za kilka dni. Można jedynie się uspokoić, i cieszyć się obecnością w gronie szczęśliwców, którzy jako pierwsi dostaną do rąk najnowszy produkt firmy z Cupertino.

Czy jeśli zamówię iPad’a w sklepie Apple to czy mam zagwarantowane, że 3 kwietnia będzie on do odbioru? Sklepy były niechętne do tego typu zobowiązań, jednak przedstawiciele Apple oświadczyli, że firma ma pewne ilości produktu zarezerwowane na każdy ze sklepów czyli dokładnie tak jak to było w przypadku iPhone. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w momencie gdy przewidziany przez firmę ‚sklepowy limit’ zostanie osiągnięty, sklep zaprzestanie przedsprzedaży. Decyduje kolejność zgłoszeń.

„Jeśli twoje zamówienie mieści się w limicie, istnieje bardzo duża szansa na to, że twój iPad będzie możliwy do odbioru 3 kwietnia.” – Przekazał dyrektor jednego ze sklepów Apple.

Jeśli przed sprzedażowy iPad został zamówiony w sklepie internetowym to czy otrzymam go również 3 kwietnia? Zgodnie z tym co utrzymują przedstawiciele Apple, firma zamierza wysłać przesyłki 3 kwietnia, w sobotę. Należy zatem doliczyć czas przesyłki. „Im szybciej złożysz zamówienie, tym szybciej otrzymasz iPad’a.” – Powiedział jeden z przedstawicieli.

Jakie modele można zamówić od jutra? Mimo, że można składać zamówienia na każdy z sześciu modeli (trzy z samym WiFi i trzy z WiFi i 3G) tylko urządzenia z WiFi trafią do sprzedaży lub będą dostępne do w dniu 3 kwietnia. Apple jeszcze nie ogłosił, kiedy zamierza dostarczać modele z WiFi i 3G.Steve Jobs powiedział, że prawdopodobnie opóźnione modele będą dostępne około miesiąca czasu po premierze.

Ile należy zapłacić za każdy z modeli? Ceny uzależnione są od dostępności modułu 3G i od pojemności dysku SSD. Modele z samym WiFi będą kosztowały 499 dolarów, 599 dolarów i 699 dolarów odpowiednio za 16GB, 32GB i 64GB dysk. Modele WiFi+3G zaś będą kosztowały 629 dolarów, 729 dolarów i 829 dolarów odpowiednio za 16GB, 32GB i 64GB. Należy również pamiętać o opłatach za korzystanie z internetu szykując sie do zakupu iPad’a z modułem 3G.

Jaką wielkość dysku potrzebuję? iPad 16GB to ta wersja dla osób, które nie chcą zanadto nadwyrężać budżetu. „To bardzo psychologiczne podejście”, mówi Ezra Gottheil, analityk Technology Business Research. Większość tych osób pomyśli sobie, że nie warto dopłacać 200 dolarów za dodatkowe 48GB. Tak więc z całą pewnością model 16GB będzie tym najlepiej sprzedającym się, co można również wnioskować po danych ze sprzedaży analogicznych modeli iPhone czy iPod. Apple jednak jest przekonane, że najlepiej będzie sprzedawały się modele z dyskiem 32GB.

Czy powinienem czekać do momentu ukazania się modeli z 3G czy może zdecydować się na zakup iPada z samym WiFi? To oczywiście wyłącznie twoja decyzja. Pamiętaj jednak, że za model z modułem 3G dopłacisz w każdej z opcji 130 dolarów i na tym nie koniec opłat. Do tego dochodzą opłaty związane z użytkowaniem internetu poprzez sieć 3G (w sieci AT&T to minimum 15 dolarów miesięcznie lub 30 dolarów za nielimitowany dostęp do internetu). Zarówno wspomniana wcześniej w tym artykule pani Gottheil jak i analitycy firmy Apple spodziewają się lepszych wyników sprzedażowych ze strony iPad’a bez modułu 3G.

Czy będzie popyt na iPad’a? Niektórzy analitycy sądzą, że tak. Jedno z najnowszych badań przeprowadzonych na amerykańskich konsumentach, ukazuje nam pewien wzrost zainteresowania nowym urządzeniem Apple. 13% respondentów twierdzi, że mogą kupić nowe Apple iPad w ciągu najbliższych 90 dni.

(Źródło: ComputerWorld)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...