CENA IPADA: Kiedy będzie i ile będzie kosztował iPad w Polsce?

Według Rzeczpospolitej iPad na terenie naszego kraju ma być dostępny dopiero w trzecim kwartale czyli w okolicach lipca, sierpnia i września. Nie powinien dziwić fakt tak dużej rozbieżności premier. Wiadomo, że Apple na samym początku interesuje się krajami wysoko rozwiniętymi lub anglojęzycznymi ze względu na fakt, anglojęzycznych……treści zamieszczanych w iBookStore. W przypadku aplikacji z AppStore bariera językowa nie miała tak dużego znaczenia gdyż aplikacje posiadały zazwyczaj na tyle intuicyjny interface, że można je było obsługiwać bez znajomości rodzimego języka. W przypadku iBookStore jest inaczej i chyba nie trzeba tego nikomu udowadniać. Apple zapewne nie chce sprzedawać iPad’a do krajów, w których nie będzie uruchomionego iBookStore ze względu na fakt, że szybko może opaść zainteresowanie na produkt ze względu na brak pełnej funkcjonalności. Zapewne na samym początku będziemy dowiadywali się o kolejnych umowach podpisywanych pomiędzy Apple a polskimi wydawnictwami a dopiero na sam koniec doświadczymy dobrodziejstwa w postaci możliwości zakupienia iTabletu w Polsce.

Apple iPads sporządziło szacowany cennik wszystkich wersji iPad’a na terenie Polski. Ceny mogą ulec zmianie ze względu na kursy walutowe. Na dzień dzisiejszy jednak orientacyjna cena każdego z modeli przedstawiona jest poniżej.

– iPad 16GB WiFi – 1950 zł
– iPad 32GB WiFi – 2340 zł
– iPad 64GB WiFi – 2660 zł

– iPad 16GB WiFi+3G – 2460 zł
– iPad 32GB WiFi+3G – 2850 zł
– iPad 64GB WiFi+3G – 3240 zł

Być może ostudzi to trochę co niektórych zapaleńców gdy zdadzą sobie sprawę z tego, że za najtańszą wersję będzie trzeba zapłacić prawie 2 tyś. zł. Nie mniej jednak mamy nadzieję, że kursy walut będą dużo korzystniejsze dla polskiej ceny nowego produktu Apple w okresie jego wprowadzania na teren naszego kraju. Tego życzymy sobie wszyscy.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...